Basın / Basın Bültenleri

İŞ FİKİRLERİ ANSİAD GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ’NDE YARIŞACAK

poster

ANSİAD Girişimcilik Günleri, 5’inci İş Fikri Proje Yarışması’na 4 üniversiteden 529 kişi, 252 iş fikri projesiyle başvurdu

 

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen ANSİAD Girişimcilik Günleri’nde, öğrencilere yönelik düzenlenen ‘5. İş Fikri Proje Yarışması’na 4 üniversiteden 252 projeyle 529 kişi başvurdu. “Bi Düşün Sen Bulursun” sloganıyla yola çıkan İş Fikri Proje Yarışması, Batı Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde öğrenim gören önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programı öğrencileri ve doktora kategorisine başvurmak kaydıyla öğretim elemanlarını kapsıyor. Antalya’nın ve Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki Girişimcilik ekosisteminin özgür, yenilikçi girişimci potansiyelinin sivil toplum kuruluşları ve piyasa düzeniyle tamamlanacağına inançla gerçekleştirilir. Yenilikçi iş fikirlerinin yarışacağı ödüllü ANSİAD 5. İş Fikri Proje Yarışması’nda, jüri seçmelerinde ön elemeyi geçen 40 iş fikri proje sahibi, Erol Kabadayı tarafından verilecek olan ‘Kanvas İş Modeli Eğitimi’nin ardından 14 Aralık’ta Antalya’da gerçekleşecek olan finalde yarışacak.
 

BATI AKDENİZ KURUMLARI GİRİŞİMCİLİK İÇİN BİR ARADA

ANSİAD, lokomotifi ve sponsoru olduğu Girişimcilik Günleri’ni, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), KOSGEB Antalya Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (AKGİM), Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası ile İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKİŞMER) Teknoloji Transfer Merkezi, Antalya Teknokent A.Ş., Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, SDÜ Göller Bölgesi Teknokenti, SDÜ Teknoloji Transfer Ofisi, MAKÜ – BAKA Teknoloji Geliştirme Bölgesi Burdur Teknokent Yönetici A.Ş. (BUR-TEK A.Ş.) , Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu, Antalya Bilim Üniversitesi Ekonomi Topluluğu, SDÜ Kariyer Merkezi, SDÜ İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi, MAKÜ Burdur Girişim Merkezi, MAKÜ Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Planlama Koordinatörlüğü, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu, SDÜ Robotik ve İnovasyon Topluluğu, MAKÜ İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü, AB Çalışmalarını Destekleme Derneği ve Triada Danışmanlık işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

 

Detaylı bilgi için;

Ebru ÇENGELOĞLU

Basın Danışmanı

E-mail: basin@ansiad.org.tr

Hemen Yarışmaya Başlayın

Yarışmaya katılın, fikrinizi paylaşın.
Şimdi Başvur